دکتر محبوبه غریب لکی
Search
Close this search box.
افراد مناسب لابیاپلاستی

افراد مناسب برای جراحی لابیاپلاستی

درگذشته‌ صحبت در مورد ظاهر ناحیه جنسی امری ناپسند محسوب می‌شد اما در سال‌های اخیر افرادی که از ظاهر ناحیه تناسلی خود رضایت ندارد با انواع روش‌های جراحی اقدام به ایجاد تغییرات دلخواه می‌نمایند. لابیاپلاستی یکی از روش‌های جراحی می‌باشد که به منظور ایجاد تغییرات ظاهری در ناحیه تناسلی انجام می‌شود در واقع لابیاپلاستی یک روش جراحی می‌باشد که به منظور کوچک کردن لابیا (عمدتاً لابیا مینور) انجام می‌شود.

افراد مناسب لابیاپلاستی

 این روش جراحی در سال‌های اخیر رواج بیشتری یافته است، در ادامه به بررسی شرایط کاندید مناسب لابیاپلاستی می‌پردازیم. در صورتی که قصد انجام جراحی لابیاپلاستی را دارید مطالعه‌ی ادامه‌ی این مقاله برای شما سودمند می‌باشد.

کاندید مناسب جراحی لابیاپلاستی

جهت انجام هر نوع جراحی انتخابی مانند جراحی‌های زیبایی باید دارای شرایطی باشید، شرایطی که جهت انجام جراحی لابیاپلاستی لازم است عبارت است از:

بزرگ بودن غیرطبیعی لابیا

اصلی‌ترین دلیل انجام جراحی لابیاپلاستی بزرگ بودن غیرطبیعی لابیا می‌باشد و افرادی می‌توانند جهت این جراحی اقدام نمایند که لابیاهای بزرگی دارند اما سوال اصلی این است که لابیا در چه اندازه‌ای طبیعی در نظر گرفته می‌شود؟ در واقع نمی‌توان پاسخ قطعی به این سوال داد، با توجه به آناتومی بدن و ناحیه تناسلی در افراد مختلف، می‌توان گفت طیف وسیعی از اندازه‌ها را در افراد مختلف طبیعی در نظر گرفت. در صورتی که احساس می‌کنید اندازه‌ی لابیای شما به صورت غیرطبیعی بزرگ می‌باشد می‌توانید به یک پزشک متخصص زنان مراجعه نمائيد، جراح با بررسی ناحیه تناسلی شما می‌تواند بر اساس تجربیات و منابع علمی در مورد غیرطبیعی بودن اندازه‌ی لابیا نظر دقیقی را ارائه دهد.

سلامت جسمانی مناسب

جراحی لابیاپلاستی یک روش سرپایی می‌باشد که عمدتاُ با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود اما جهت انجام جراحی باید از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشید. افرادی که دچار بیماری دیابت، فشار خون، مشکلات انعقاد خون، عفونت ناحیه تناسلی، بیماری‌های سیستم ایمنی و غیره هستند عموماً کاندید مناسبی جهت جراحی لابیاپلاستی نبوده و پیش از انجام جراحی لابیاپلاستی باید با یک پزشک متخصص مشاوره داشته باشند. در صورتی که پزشک انجام جراحی را بلامانع دید می‌توانید جهت جراحی اقدام نمائید.

اختلال در رابطه جنسی و یا ورزش

افرادی که دارای لابیاهای بزرگ هستند در هنگام رابطه جنسی و یا انجام برخی از ورزش‌ها با مشکلات عمده‌ای مواجه هستند. بیشتر افرادی که جهت جراحی لابیاپلاستی مراجعه می‌نمایند به دلیل نارضایتی از رابطه جنسی و با مشکلاتی که در هنگام ورزش دارند اقدام به انجام این جراحی می‌نمایند.

عدم تقارن بین لابیاها

برخی از افراد به صورت ژنتیکی و یا به دلیل آسیب‌هایی که حین زایمان طبیعی به لابیا وارد شده است دچار عدم تقارن در لابیا می‌باشند. برخی از افراد نیز به دلیل ضربه و یا سایر حوادث دچار مشکلات ظاهری در لابیا هستند. این گروه از افراد نیز جزء کاندیدهای مناسب جراحی لابیاپلاستی می‌باشند.

سلامت روان مناسب

همان طور که پیشتر ذکر شد هیج اندازه‌ی مشخصی را نمی‌توان به عنوان لابیای طبیعی در نظر گرفت و اندازه‌ی طبیعی لابیا با توجه به آناتومی کلی ناحیه تناسلی سنجیده می‌شود. برخی از افراد تنها به دلیل وسواس‌های فکری اقدام به انجام این جراحی می‌نمایند بنابراین یکی از شروط لازم جهت انجام جراحی لابیاپلاستی برخورداری از سلامت روحی و روانی مناسب می‌باشد.

داشتن انتظارات واقع بینانه

توصیه می‌شود افرادی که به تازگی شوک‌های عاطفی مانند جدا شدن، از دست دادن عزیزان و مشکلاتی مشابه را تجربه نموده‌اند جهت انجام جراحی لابیاپلاستی صبر نمایند تا به ثبات فکری برسند. انجام جراحی‌های انتخابی مانند لابیاپلاستی زمانی که شرایط روحی مناسبی ندارید ممکن است منجر به پشیمانی شود.

لابیاپلاستی تنها می‌تواند به تغییر اندازه در لابیای مینور و در مواردی لابیای ماژور بپردازد بنابراین افرادی که جهت جراحی اقدام می‌نمایند نباید انتظار تغییرات کلی در ظاهر ناحیه تناسلی داشته باشند. همچینین افرادی که دچار مشکلاتی در رابطه جنسی هستند که ارتباطی به بزرگ بودن لابیا دارند باید به این نکته واقف باشند که لابیاپلاستی با لیزر تنها منجر به کوچک شدن لابیا می‌شود و بیشتر اختلالات جنسی هیچ گونه ارتباطی به اندازه‌ی لابیا ندارد بنابراین پیش از انجام جراحی لابیاپلاستی ابتدا در طی جلسه مشاوره به بررسی علت اصلی مشکلات خود بپردازید و در صورتی که مشکلات شما ناشی از بزرگ بودن لابیا می‌باشد جهت جراحی اقدام نمائید.

قابلیت اجرای دستورالعمل‌های پس از جراحی

پس از جراحی لابیاپلاستی باید تا چند ماه دستورالعمل‌های خاصی را رعایت نمائید تا بتوانید دوران نقاهت و بهبودی را به خوبی پشت سر بگذارید. به عنوان مثال حداقل تا 6 هفته پس از جراحی لابیاپلاستی نمی‌توانید رابطه جنسی واژینال داشته باشید و یا تا چند ماه قادر به انجام برخی از فعالیت‌های ورزشی نیستید بنابراین پیش از جراحی در مورد محدودیت‌های پس از جراحی اطلاعات لازم را کسب نمائید و در صورتی که شرایط لازم جهت رعایت دستورالعمل‌های پس از جراحی را دارید می‌توانید برای جراحی اقدام نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط